Thank you!
We will contact you shortly.
Лікування головного болю - перш за все правильна діагностика. Потрібно відрізняти головний біль як прояв якихось інших захворювань та головний біль, який є самостійним захворюванням. У медичному центрі «Головний біль» практикується комплекс досліджень, спрямований на виявлення причинних або порушень, що підтримують головний біль.
Найчастіше це стандартний перелік обстежень, а індивідуальний, він визначається після консультації з лікарем. Таке лікування болю враховує найбільш пов'язані з дисфункцією мозку захворювання – вегетативні розлади, емоційні розлади, артеріальну гіпертензію (кризи), гормональні розлади та порушення обміну речовин, дисфункції шлунково-кишкового тракту, порушення серцевого ритму, запальні захворювання лицьових пазух та зубів, захворювання очей глаукома), анатомічні дефекти судин, анатомічне ушкодження мозку (наслідки травм, пухлини).
Лікування головного болю, насамперед, це вплив на її основне джерело – надмірну активність больової системи організму. Потрібно одразу знати правило: лікування – це відновлення можливостей організму до саморегуляції. Усі пацієнти, які страждають на головний біль, пам'ятають час, коли голова не хворіла. Отже, така програма в організмі є, треба до неї повернутись. Що для цього потрібно зробити насамперед пацієнтові?
Головний біль, усі її види, вимагають створення в організмі умов для того, щоб збудливі та гальмівні процеси врівноважувалися. Таке завдання вимагає дотримання низки правил, що відновлюють адекватне реагування адаптаційних систем до навантажень. Тому, перше правило – усунути джерела витоку енергії, будь-які види штучної стимуляції. Зазвичай люди при поганому самопочутті намагаються докласти додаткових зусиль підвищення своєї активності: вживають стимулюючі напої (чай, кава, алкоголь), починають бігати, ходити в тренажерний зал, робити масажі, їздити в подорожі до екзотичних країн, застосовувати витончені дієти, ходити до екстрасенсів і т.д. І якийсь час це допомагає, хоч у результаті все посилюється. Тому що спроби зробити себе сильнішими, простимулювати – це не що інше, ніж ще більша витрата енергії і в результаті – виснаження резервних можливостей організму. Лікування - це не додаткова стимуляція організму, а повернення до нормальної його роботи.
Тетяна Майкова спеціально для газети «Факти та коментарі»
Записатися на прийом
Не соромтесь написати нам Ваші запитання чи записатися до наших фахівців
Введіть телефон і ми Вам зателефонуємо